Producent: Donaldson

Co raz bardziej rygorystyczne wymogi ochrony środowiska wymuszają na producentach silników spalinowych wprowadzanie nowych technologii ograniczających emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Odnosi się to także do czystości oleju silnikowego i minimalizacji jego przedostawania się do komory spalania w układzie korbowym.
Donaldson produkuje filtry oleju od 1980 roku. Bogate doświadczenie w tej dziedzinie pozwala na dostarczanie wysokiej jakości filtrów oleju spełniających najnowsze wymagania środowiskowe. W ofercie dostępne są 3 rodzaje filtrów oleju: pełnego przepływu, by-pass i dwustopniowe (połączenie w jednym dwóch poprzednich).
Jak dobrać odpowiedni filtr Donaldsona do istniejącej aplikacji?
Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest przesłanie do nas oznaczenia aktualnie eksploatowanego filtra. Jeżeli nie ma takiej możliwości poniższe wskazówki ułatwią dobór odpowiedniej referencji:
1. Ustalić rodzaj filtra (np.: filtra paliwa, oleju itp.)
2. Ustalić typ filtra (np.: puszkowy lub wkład)
3. Ustalić dokładne wymiary, rodzaj gwintu.
4. Ustalić pozostałe wymagania (np.: zawór bypass, zawór do drenażu, itp.)
5. Ustalić wymiar i rodzaj uszczelnienia.
6. Ustalić wymaganą dokładność oczyszczania.


Wszystkie teksty oraz zdjęcia zamieszczone w galerii są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie lub rozpowszechnianie treści poza niniejszym serwisem jest zabronione.