Producent: Donaldson

Współczesne silniki spalinowe ze względu na swoją zaawansowaną technologicznie konstrukcję wymagają coraz wyżej jakości paliwa. Obecny standard dokładności oczyszczania to 7-25µm dla filtrów wstępnych i 3-5 µm dla filtrów dokładnych oraz usuwanie wody na poziomie ponad 99%. Inżynierowie Donaldsona starają się wyprzedzać te wymagania stale pracując na rozwojem nowych materiałów filtracyjnych.
W ofercie posiadamy filtry paliwa puszkowe i wkłady filtracyjne do większości sprzętu ciężkiego, maszyn i pojazdów. Produkty Donaldsona idealnie sprawdzają się w ciężkich warunkach eksploatacyjnych dzięki swojej wysokiej jakości i żywotności.
Jak dobrać odpowiedni filtr Donaldsona do istniejącej aplikacji?
Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest przesłanie do nas oznaczenia aktualnie eksploatowanego filtra. Jeżeli nie ma takiej możliwości poniższe wskazówki ułatwią dobór odpowiedniej referencji:
1. Ustalić rodzaj filtra (np.: filtra paliwa, oleju itp.)
2. Ustalić typ filtra (np.: puszkowy lub wkład)
3. Ustalić dokładne wymiary, rodzaj gwintu.
4. Ustalić pozostałe wymagania (np.: zawór bypass, zawór do drenażu, itp.)
5. Ustalić wymiar i rodzaj uszczelnienia.
6. Ustalić wymaganą dokładność oczyszczania.

Wszystkie teksty oraz zdjęcia zamieszczone w galerii są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie lub rozpowszechnianie treści poza niniejszym serwisem jest zabronione.